Kapitola první: Hra Bastardů

3. července 2007 v 16:05 | Mission |  Šťastné dny v Pekle
Jenom bych chtěla říct, že toto je zatím první polovina kapitoly. Druhá už se překlaáda :) Pusťte se do toho...
Pokračování tohoto překladu tu už nehledejte. Uveřejňuji ho na: http://snarry.wgz.cz/

Hra Bastardů
Když se Snape objevil v kruhu smrtijedů, byl velice překvapen. Přesto že musel přejít přes celé Bradavické pozemky, než se mohl přemístit, byl jeden z prvních Smrtijedů, kteří toto odpoledne přišli.
Byl tam jen Avery a Rome, mladý muž z Francie, nový stoupenec "Černé magie"- jak to rádi nazývali. Snape zavrčel. Nemohl si pomoct ale masakrování a terorizování bylo něco jiného jako "umění". Na začátku si to nemyslel… Nicméně nevěděl jestli vůbec byl nějaký začátek. Už od ranného dětství byla černá magie přítomna jeho životu. Vždy k ní byl přitahován, ostatně jako každý v jeho rodině, tedy až na Quietuse, který…ne! Nechtěl na něj myslet. Ne tady. Ne teď.
Raději by měl řešit proč byl opět přivolán. Muselo to být něco důležitého. A nepochybně to nemělo nic společného s lektvary. Včera večer mu přišel dopis s instrukcemi jaké lektvary má připravit na příští týden. Jestliže by chtěl Temný pán naléhavě nějaké jiné, mohl prostě poslat instrukce po sově a bylo by. Takže toto střetnutí bude o něčem temnějším a horším, než lektvary na zabíjení a mučení.
Najednou spatřil další Smrtijedy objevující se poblíž lesa, vedle kterého se nacházel Nightmare Manor, ve kterém se mělo konat dnešní setkání.
Být Smrtijedem znamenalo, že nikdy nevěděl, kam se na příkaz Temného pána přemístí. Když ucítil jeho volání a přemístil se, ocitl se v kruhu Smrtijedů bez toho, aby dopředu věděl, kam půjde. To bylo něco jako Voldemortův ochranný systém proti špehům v jeho řadách, kteří takto nebyli schopní nahlásit místo střetnutí ministerstvu, nebo jiným vlivným čarodějníkům například Brumbálovi nebo bystrozorům. Teď bylo setkání v Nightmare Manor jedním z nejvíc ukrývaných míst temných čarodějů. Napříč tomu, že tam byl už hodněkrát, Snape nevěděl, kde se přesně nachází. Muselo to být někde na severu Anglie, nebo v Skotsku. On a Brumbál se toto místo snažili najít už čtrnáct roků, ale jejich pátraní bylo neúspěšné, i když vědět přesnou polohu tohoto místa by pro ně mohlo být velmi nápomocné. Nightmare Manor bylo Voldemortovo hlavní vězení a vozil si tam na mučení a sadistické orgie všechny nepřátele, které nechtěl hned zabít.
Snape si byl jistý, že po porážce Temného Pána malým Pottrem před 14 lety, hodně lidí v Nightmare Manor zůstalo a v bezmocnosti zde zemřelo i když je nikdo nemučil nebo nezabil. Zůstali tam, protože nikomu se nepodařilo je najít.
Místo obav, bolesti, křiku, pláče, třasu a smrti. Místo nejděsivějšího mučení, jaké může na světe existovat.
Nesnášel toto místo. Nenáviděl jej z celého svého srdce, nenáviděl jej jako žádné jiné. Hnusilo se mu víc jako ministerské kobky, místo "lehkého" utrpení, více než… "Stop!" Řekl si sám sobě. "To stačí!"
Z toho všeho vyplívalo, že tohle střetnutí bude jedním z těch, na kterých se mučilo a Snape silně doufal, že se mu podaří vyklouznout odtamtud ještě předtím než to začne. Nechtěl se toho účastnit. Nesnášel to a obával se toho a naštěstí díky všelijakým důvodům nebyl obvykle nucen to praktikovat. Jedním z důvodů bylo to, že byl osobním mistrem lektvarů Temného pána a to bylo často dostačující na to, aby se mu podařilo se z toho vyvléct.
Přesto byly časy, kdy byl donucený se k těmto "hrám" připojit. A to vždy když se Voldemort rozhodl prověřit jejich loajalitu, nebo když oběť byla velmi důležitá osoba. Jeho loajalita však už testována byla (velmi na to ale vzpomínat nechtěl); a dnes bude nejspíše čelit nějakému významnému nepříteli temné strany. Kdo by mohl být tak důležitý? Bude muset Brumbála varovat hned jak se dostane do Bradavic.
Do deseti minut byli přítomni všichni Voldemortovi nejbližší stoupenci. Každý se zastavil na místě a čekal na Temného pána, který je tam všechny pozval. "Zvláštní, proč celý kruh? Opravdu Voldemort chytil Brumbála?" ptal se. Nemožné. Když opouštěl Bradavice, Brumbál tam stále byl a byl úplně v pořádku. Zatímco… kdo byl tedy unesen? Tento idiot Popletal? Nebo nějaký významný bystrozor? Možná Moody…
Oh, to by bylo zábavné. Na toho člověka by byl schopen použít nějaké to bolestivé kouzlo, za všechny ty věci, které mu provedl. Výslech v budově ministerstva… soudní mučení "bílou magií". Nucené Veritasérum, kouzlo Tormenta (kouzlo bíle magie ekvivalentní Cruciatu sice odpustitelné, ale o nic lepší než Cruciatus), které na něj seslal, protože nebyl považovaný za člověka ale za hnusnou zrůdu. Bezesné dny a noci, jenom aby ho zlomili a potom poslali na šest měsíců do Azkabanu….Šest!!! Připadalo mu to jako celý život. Po tom všem nebyl schopen nic cítit. Nic. Všechny jeho city zůstaly uvnitř, pravděpodobně pohřbené navěky. Za to všechno mohl Moody, starý paranoidní bastard. Otřasl se. Kdyby to byl dnes Moody, nebyl by schopen prokázat mu laskavost. Ne. Nikdy.
Téměř omdlel, když ho minulé září viděl vstoupit do Velké síně. Ne, Albus by nemohl být bezcitný, aby přivedl bystrozora do místnosti, ve které se nacházel.
Znovu se otřásl. Ne. To byl Barty, ne ten starý bastard. Ano, Barty byl bastard, ale ne starý. Mladý a temný bastard, teď už mrtvý. Byl políben Mozkomorem. Nepěkný způsob smrti.
Ale zpátky k bastardům: právě čekali na největšího bastarda na celém světě, aby jim představil zajatce a představil ho svojím loajálním- bastardovým- služebníkům.
Jistě, on sám byl bastard. Každý na této zemi je bastard, ovšem až na Brumbála.
Budiž, ať tedy hra bastardů začne.
------------
V ten moment vstoupil Lord Voldemort na Panství a přiblížil se ke svým trpělivě čekajícím přívržencům.
"Pojďte. Připojte se ke mně v hlavní místnosti." Zakřičel teatrálně. "Náš host už na nás čeká."
Něco v ovzduší se ochladilo. Severus se otřásl a omotal kolem sebe hábit. Velká otevřená brána do Panství vypadala jako tlama polykající všechno a všechny kdo právě vstupují. Severus by se nejradši vrátil domů.
Když konečně vstoupili do hlavní haly, všude okolo ve světle pochodní zářily bezvýrazné bílé masky.
Ve středu této obrovské místnosti se nacházelo dítě. Poměrně malé dítě se špinavými, rozcuchanými tmavými vlasy a kulatými brýlemi.
Snapa zamrazilo.
Ne. Dítě. Ne. Nesnášel mučení dětí. Ve třídě ano. Slovně, pomocí sarkasmu, nebo školních trestů, sebrat jim kolejní body, proč ne? Ale. Ale fyzicky? Nebo kletbami? Už jen při tom pomyšlení se mu dělalo nevolno a musel bojovat se svými vlastními vzpomínkami.
Najednou si uvědomil, že ostatní se rozestoupili kolem chlapce . Byl jediným chybějícím z kruhu co zůstal stát jako zmražený u otevřených dveří. Zhluboka si povzdechl a připojil se k ostatním stoupencům. Když už stál na svém místě, chlapec zvedl hlavu.
Snapa opět zamrazilo.
Ne! To nemohla být pravda!
Vždyť ten chlapec je Harry Potter!
-------------
Zatraceně!
Jak?
Proč?
Co?
Zatraceně! Zatraceně! Zatraceně…Co tu k čertu dělá? Měl by být doma s rodinou, sledovat televizi, nebo hrát nějaké idiotské hry s kamarády nebo cokoli jiného… Zíral na něj nevěřícně jako blbec, hlavou se mu vířily myšlenky.
"To nemůže být pravda. Prostě nemůže. To musí být sen. Za deset minut se v mojích žalářích křičíc probudím a možná si po této noční můře dám na uklidnění pohárek whisky. Doufal, když si tyto věty opakoval pořád a pořád dokola. Sklenici whisky? Ne. To by nebylo dostačující. Potřeboval by celou flašku po tom, co by se probudil.
Ale probuzení stále nechtělo přijít.
Když se jejich oči střetly, na chvíli se mu zdálo, že ho kluk rozeznal. Ale po chvíli se od něj chlapec odvrátil a hleděl na Voldemorta.
Snape byl poněkud překvapen. Neviděl v Harryho zelených očích strach. Neviděl v nich hrůzu. Viděl jen bolest a rezignaci.
Byl šokovaný. Nechápal co se chystalo. Chlapec byl chycený Voldemortem nebo jeho Smrtijedy, to bylo jasné. Ale jak? Kdy? A proč to Albus nevěděl?
Co by mohl v takovéto situaci dělat? Jak by mu odtud mohl pomoct uniknout? Kolem Nightmare Manor byla také protipřemisťovací bariéra. Nemohl jen tak chlapce vzít a přemístit je. To bylo nemožné. Ale musel přijít na nějaký způsob jak toho hloupého chlapce zase jednou dostat z problémú. Jenomže jak?
Povzdechl si. Cokoliv udělá, jeho utajení bude v tahu. Tato myšlenka mu přinesla velkou úlevu. Najednou se cítil volný. Jenže co mohl dělat s novonalezenou svobodou v této zatracené situaci? Tady neměli žádnou naději.
Možná dovolí, aby toho chlapce mučili a zabili. Pokud by se do této špinavosti zapojil zemřeli by oba dva. Jestli by neudělal nic, udržel by svoji roli špeha a mohl by nadále pomáhat straně světla a Brumbálovi.
Na druhou stranu, nemohl uvěřit, že pokud Potter zemře bude mít Brumbál šanci. Ne.Potter musí přežít. Byla tu také ta záležitost s Lily… slib, který ji dal…přísahal na Quietuse. To znamenalo, že musel tomuto malému bastardovi pomoci. Ano. Potter byl také bastard, protože se zapletl do této prokleté situace. Už tak bylo dost tězkě udržet si tvář loajálního smrtijeda bez toho, aby to vydržel se svým svědomím ale teď...
V podstatě to znamenalo, že se pro něj čas obracení kabátů už nadobro ukončí. Musel ale zůstat klidný. Potter musí přežít. Proto ho musel zachránit tím, že najde cestu za protipřemisťovací bariéru Panstva a pokud možno při tom sám neumřít. Chlapec nevěděl jak se přemisťovat. Potřeboval ho.
Snapeovy oči znovu prolétly po hale: dveře, okna. Toto stavení znal velmi dobře, měl tu malý pokojík na přípravu lektvarů. Jeho laboratoř nebyla v podzemí, ale v třetím poschodí-jak směšné. On a ve třetím patře! V podzemí se ale nacházely cely.
Cely. Nejhnusnější věznice na světě. Alespoň jedna z nejhorších. Cely a místnosti na mučení s nekonečnou bolestí. Znal to. Věděl jak člověk vypadá po několika týdnech strávených tady. Život tady byl jako jedno dlouhé Cruciatus. Jestli se Voldemortovi zdálo jako skvělý nápad tam někoho držet a mučit celé měsíce, klidně tak udělal. Rád lidi zlomil předtím než je zabil. Nezáleželo mu na tom, jak dlouho to potrvá. Zdálo se, že temný pán má vždy času dostatek.
Jenže jak může Pottera zachránit z této proklaté budovy?
Najednou si uvědomil, že Voldemort mluví a všiml si, že chlapcovy nohy jsou svázány. Nemohl utéct jako před měsícem na hřbitově, když unikl Temnému pánovi po jeho "zmrtvýchvstání".A jeho hůlka tu také nebyla.
A teď tu Potter stál jako jehně čekající na porážku a zdálo se, že svůj osud přijal. Snape v jeho očích, které se na něj znovu upíraly, viděl jenom bolest. V těch zelených očích nebylo nic jiné než bolest a znovu jen bolest. Bolest stejná jako v těch černých očích. Bolest v těch zelených očí…Jen bolest…
Jako by to byly tytéž oči. Ale jak? Jakto že mu ty zelené oči tolik připomínaly ty černé. No bylo tomu tak, nebo to byl aspoň pohled těch očí, který mu připadal tak podobný.
Byl vyděšený. Chlapec pociťoval jen bolest.
Ta podoba… chlapec stojící ve střede kruhu beze strachu, dívajíc se na něj v nekonečné bolesti způsobené ne mučením, ale zklamáním a Snape by se nejraději rozkřičel když si vzpomněl na osobu, které ty druhé, černé oči patřily.
Chlapec stál na tom samém místě, ve středu kruhu beze strachu a slabosti. Jen s bolestí…jako tomu bylo tak dávno…ale bylo to tak jasné…ty černé oči…Nemohl by na ně zapomenout. "Už nikdy" říkal hlásek v jeho hlavě. "Už nikdy."
Ale na zamyšlení mnoho času neměl. Největší bastard začal znovu mluvit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ifulda Ifulda | Web | 3. července 2007 v 21:22 | Reagovat

Senzační, už se těším na další a ještě k tomu mám první koment!!! :-D

2 Fufik Fufik | 4. července 2007 v 12:14 | Reagovat

Ano, ano, ano! Už jsem ji četla u iisis, musím říct, že ta povídka je perfektní! Už se těším na další díl. =P

3 MarS MarS | 4. července 2007 v 20:11 | Reagovat

no neee, to jsou veci, mission nam po dlouhe dobe udelala radost :-)

dekuji :-)

4 Sallssa Sallssa | 6. července 2007 v 15:58 | Reagovat

nádhera, je tu jen jedna malá chybka, zatím není pokračování :-)

5 Siria Siria | 7. července 2007 v 17:56 | Reagovat

Souhlas! Rychle pokráčko!

6 bazilišek bazilišek | 8. července 2007 v 8:43 | Reagovat

tý jo tak tohle bude ještě hodně zajímavý:-)

7 age age | Web | 9. července 2007 v 10:30 | Reagovat

jou hou ... to je krasa. kdy sem das dalsi?

8 Naja Naja | 14. července 2007 v 21:34 | Reagovat

Wow ! Hej Miss, ja snad začnu mit toho Snapea ráda :D...jo a jen tak dál, super překlad!!

9 Mission Mission | 19. července 2007 v 2:11 | Reagovat

Ahojte děcka. Dneska v deset hodin sem přijela domů, přečetla nový kapitoly a že bych se pustila do překladů?:D No..spat se mi nece, nemam co cist...idealni podminky pro prekladani...mam toho jeste celkem dost a mam na to jenom tri dny pak tu zas do 12.8 nebudu...jinak moc vsem dekuju za komenty :) je to mily videt tu zas lidicky kteri sem chodili i kdysi davno...necekala bych vas tu :)

No nic...prozatim se s vami loucim...jdu prekladat..dokud me tu nekdo nenacapa budu makat :)

10 Stesii Stesii | 22. července 2007 v 11:56 | Reagovat

nádhera...:-D fakt to vypadá zajímavě..už se těšim na další :-D

11 šárka šárka | Web | 31. července 2007 v 23:12 | Reagovat

Ahojky Missioooooooooon, já vim, že jsem se dlouho neozvala, ale jaksi nebyl čas a na blogy jsem moc nelezla. Tď jsem si udělala celkem dost času a vracim se k psaní :) Taky na mym blogu je jinej vzhled :) Zatim jsem neměla čas přečíst si tady vaše povídky, snad většinu přečtu ještě teď v noci :) Ale chtěla bych znovu nabýdnou své služby do klubu KZD...mluvili jsme spolu o pokračování prostě blbýho dne, možná bych to zkusila :) Pozorně si to tu přečtu a ty jukni ke mě na blog, je tam článek s názvem výročí a tam si něco přej ;) Tak páá a dej mi vědět ;)

12 šárka šárka | Web | 3. srpna 2007 v 10:34 | Reagovat

Miss až budeš mít čas, tak si mě autorizuj na icq, moc díky :)

13 Martina Martina | Web | 17. srpna 2007 v 17:25 | Reagovat

Teď jsem si tuhletu kapitolku právě stáhla na disketu...páč nemám doma net...už se moc těším až si ji přečtu! Takže čekej komentíky! Byla bych moc ráda, kdyby ses stavila i u mě....mám tam dvě nové povídky o Pobertech: Samantha a Křídla temna....díky předem!

14 Martina Martina | Web | 22. srpna 2007 v 18:16 | Reagovat

Super! Perfekní! Honem pokráčo!!!

15 Zizik Zizik | 21. září 2007 v 17:18 | Reagovat

Tak stále čekám kapitolku a stále nic. Je to povedené.

16 Mission Mission | 24. září 2007 v 22:12 | Reagovat

pour Zizik: mno...priznam se ze moje lenost dosla az tak dalako ze nejsem schopna se dokopat to sem hodit...ale jestli si chces ty kapitolky precist staci se podivat k iisis...jeji stranku mam v odkazech...jsou tam dvě kapitoly, třetí už je přeložená a snad by se tam měla brzy také objevit :)

17 DElektra DElektra | Web | 11. října 2007 v 19:04 | Reagovat

ahoj máš překrásný blogísek

ale chtěla jsem tě poprosit abys pro mě hlasovala v soutěži o nej blog ...

hlasuj tady:http://angel-fiend.blog.cz/0710/druhe-kolo-sonb

budu ti hrozně vděčná, když budeš potřebovat hlas tak mi napiš a určo ti ho pošlu.... předem ti moc moc děkuju....

díky...díky....díky...díky....díky...díky...díky....díky....díky....díky....díky...díky...díky....

WOW BEZVADNEJ DESING...

18 Marvel Marvel | 21. října 2007 v 18:26 | Reagovat

Trošku to tady zamrzlo.

19 midnight midnight | 7. dubna 2008 v 22:37 | Reagovat

WOW!!! teda...už se nemůžu dočkat pokračování...

20 Simple Simple | Web | 25. června 2008 v 21:58 | Reagovat

pokračovanie už asi nebude:( Škoda páčilo sa mi to...

21 Mission Mission | 6. července 2008 v 14:13 | Reagovat

Simple: Jasne ze je pokracovani. Ale ne na teto strance. Vse ted uverejnuji na: http://snarry.wgz.cz/

22 Jajja Jajja | 3. března 2009 v 21:37 | Reagovat

ahojky! chcela by som ta pozvat na svoj blog, kde zacinam pisat snarry poviedku...rada by som ziskala ludi, ktori by to okomentovali, vdaka za tvoj cas a prepac za reklamu...bola to sprava urcena tebe majitelka blogu...

S pozdravom Jajja

blog: www.amanogawa.blog.cz

23 WaclawW WaclawW | E-mail | 17. ledna 2017 v 15:19 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na missionka.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.