9. kapitola

2. prosince 2006 v 15:47 | Mission |  Harry Potter a krásná neznámá
...

Objevil se na tmavém nepřívětivém místě. Všude byla tma, přestože byl den slunce svítilo jen velmi slabě, jakoby by mu něco neviditelného stínilo. Přemístil se přesně před hranice, které chránily sídlo Temného pána. Před ním se do výšky zvedala ohnivá stěna. A zá ní se tyčila věž z tvrdé studené skály. Po celém obvodu věže byly zasazené ostny. Z celé této podívané mu běhal mráz po zádech.Podíval se na prset co měl na prstě. Myšlenkami se zatoulal k Roweně. Nějaký vnitřní hlas mu našeptával co má dělat. Jeho dobrá vůle mu pomáhala. Zavřel oči a soustředil se, zapojoval do toho každou částečku svého těla.Celé tělo jako by mu tuhlo. Trvalo to jen chvilku. Otevře oči. Celé tělo měl obalené ocelí, bylo to jako brnění avšak toto bylo tenoučké, přesto silné.
Měl takový špatný pocit. Otočil se, za ním stálo stádo vlků s vyceněnými zuby. Největší z nich se proti němu rozběhl. Odrazil se. Harry mu v poslední vteřině prudce uhnul. Bylo to jen o vlásek. Vlk skončil v ohnivé stěně. Ani se nestačil vzpamatovat a jeho tělo už bylo zpátky, celé seškvařené. Nebyl an něj pěkný pohled. Ale to už se k němu blížili ostatní členové stáda. Neměl na výběr. Otočil se a vběhl do plamenů.
To nesnesitelné horko trvalo jen chvilku, pomalu si to ani neuvědomoval, vypadl na druhé straně. Divil se že to bylo tak snadné, Voldemort zřejmě nepočítal s tím, že jeho sídlo vůbec někdo najde. Postavil se na nohy a rozhlédl se kolem. Na levo od něj se nacházela brána do věže, k jeho překvapení a štěstí byla otevřená. Jako by někoho očekávali. U brány byly rozestavěné stráže. Stáli v hloučku těsně u sebe. Harry nervorně přešlapoval, bál se že by se některý z nich mohl otočit.
K jeho smůle z věžě vyšla osoba. Všichni, kdo si mezi sebou povídali se vydali an svá místa. Jeden zakuklenec se podíval přímo na místo kde stál Harry. V tu chvíli mu ztuhla krev v žilách. Pomalu ani nedýchal.
Smrtijed se ale po pár vteřinách otočil zpět. Harry začal panicky ustupovat dozadu, myslel si, že se otočil jen aby dal vědět svým společníkům, že někoho zahlédl. Terén byl dost nerovný, v jednu chvíli málem zakopl, podíval se pod nohy, ale nic neviděl. Zvedl ruce a dal si je před obličej. Nic. Přitom věděl že je zvedá, mával si s nimi před obličejem. Ani zbytek jeho těla nebyl vidět. Ušklíbl se a rozběhl se k bráně.
Před hlídkami zpomalil a jen tiše našlapoval. Měj divný pocit. Když už byl skoro u brány, všiml si že jeho neviditelnost pomalu mizí. Branou prošel co nejrychleji a nejtišeji.
Nakoukl do další chodby. Ale hned se musel zase schovat. Dva Smrtijedi mezi sebou táhli ženu. Ihned ji poznal, i když byla chodba jen slabě osvícená. Ti dva ji táhli pořád dolů. Nenápadně se vydal za nimi.
Otevřeli celu a hodili do ní Karen.
"Mdloby na vás" skáceli se k zemi. Cela zůstala otevřená, to byl Harryho záměr. Vešel dovnitř. Kromě Karen tam ležel nějaký muž, Daniel, viděl ho jen dvakrát a to pouze v jeho snech. Rychle přiběhl k nim přiběhl.
"Slyšíte mě? Halo, no tak" třásl s ní. Zasténala. Přešel k Danielovi, který byl určitě v bezvědomí. Kouzlem ho nadzvedl u Karen udělal to samé .Stejnou cestou se dostali ven, měli štěstí, nikoho nepotkali.
Před bránou už to tak lehké nebylo. Harry vyslal proti dvoum Smrtijedům omračovací kouzlo.
"Sakra, co to…" nedopověděl, zasáhla ho další kletba od Harryho. To už na něj útočili další. Dvoum kouzlům se ladně vyhnul. Vyčaroval štít, který pohltil třetí zaklínadlo.Rozběhl se k ohnivé hranici, obě dvě těla se vznášela před ním. Snažil se co nejvíc kličkovat, aby se do něj Smrtijedi nemohli trefit.
Ohnivým štítek prošla nějaká postava. Celá byla potažena slizem, na sobě měl ajen nějaké lehké hadry černé barvy. V ruce držel oprýskanou dřevěnou hůl. Vyslal proti Harrymu kouzlo rudofialové barvy. Vpilo se Harrymu do hrudi. Zavrávoral, ale nic jiného se mu nestalo. Nepřemýšlel nad tím. Postava už se o ně více nezajímala.
Přes štít se dostali stejně jako minule, poté Harry všechny přemístil do domu Karen.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.