7. kapitola

2. prosince 2006 v 15:46 | Mission |  Harry Potter a krásná neznámá
...

Dopadl tvrdě. Ale hned jak se vzpamatoval, postavil se na nohy. Rozhlédl se kolem. Byl uprostřed nějaké lesní mítiny a všude kolem se rozprostíral les.
"Tak to jsem teda v pěkné prdeli." Tvářil se naprosto zoufale.Zkoušel se znovu přemístit k Bradavicím, ale pokaždé dostal silnou ránu, stejně tak se nemohl přemístit na místo, kam měl původně chtěl dostat, nemělo to cenu, jenom ho to víc oslabovalo.Vydal se na cestu. Les byl dost hustý, vypadalo to na dluhou cestu. Šel už asi dvacet minut. Občas slyšel prasknout vetvičku, nebo šustění listí, nikomu by to nikdy nepřiznal, ale měl strach.Uběhla další hodina a on stále nemohl najít cestu ven z lesa. Spíš se mu zdálo že je čím dál víc stromů a bylo stále větší ticho. To ticho mu nahánělo hrůzu. Začínal panikařit.Už se na nohách se nemohl udržet už ani minutu, rozhodl se, že si na chvíli odpočine. Opřel so o jeden strom a svezl se na zem. Po nějaké době usnul.Všude kolem něj bylo spoustu světla, až ho to oslepovalo. Vypadalo to tu jako v ráji. Před ním se začala objevovat silueta člověka. Byla vidět čím dál víc.
"Zdravím tě Harry Pottre" překrásný hlas se nesl prostorem. "Kde to jsem? Odkud znáte moje jméno a kdo jste vy?"
"Jsi na místě zvaném Valém, něco mezi zemí a nebem. Jmenuji se Rowena, jistě znáš čtyři zakladatele Bradavic, že ano? Harry jen pokýval hlavou.
"Ale… ale pro jsem tady?" vpíjel se do ní pohledem.
"Přišla jsem ti předat část své moci. Kdysi byla smíchína tvá krev a krek mého potomka. Jistě sis všiml, že se ti v poslední době stávají divné věci"
"Jak to víte?""Vím o tobě úplně všechno, Harry Pottre. Znám tvou povahu i tvé starosti." Harry na ni vyjeveně koukal.
"Má krev se v poslední době začala projevovat, u mých potomků se to stává někdy kolem patnáctého roku, jako u tebe. Budeš ovládat několik schopností, ve kterých jsem já sama vynikala. Nepovím ti které, na to přijdeš časem sám. Ale jedno ti povědět mohu, každý se zakladatelů ovládá jednu živelnou sílu. U mě je to vítr. K této schopnosti ti dopomůže tento prsten."Podala mu krásný zlatý prsten s velkým blankytně modrým kamenem.
"Děkuju" řekl Harry dojatě a nasadil si jej na prst. Hned pocítil jak do něj proudí energie.Harryho na jazyku stále pálila jedna otázka.
"Kdo je vaším potomkem, a jaktože mi předal svou krev?" "Už se s ní znáš. Ze svých snů. "
"Karen?"
"Ano, překvapuje tě to?A myslím že ti sama poví, proč ti darovala svou krev" mile se na něj usmála.
"No vlastně ani ne. Mohlo mě to napadnout. Konečně se vysvětlují ty sny a to všechno. Takže všechno se dělo kvůli tomu, že v sobě mám trochu její krve a to mezi námi tvoří nějaké pouto." Zrekapituloval si to a podival se na Rowenu, která mu na to jen slabě kývla.
V duchu si promýšlel co všechno by mohl mít za schopnosti. Říkal si, jak by se mu to mohlo hodit při záchraně Karen. A taky, že by se mu hodily proti Voldemortovi. Už věděl, čeho je schopen a taky tušil, že si nedá pokoj dokud nezničí Karen nebo jeho.Rowena se na něj usmála.
"Jsem ráda, že hodláš své schopnosti využít pro dobrou věc. Ale varuji tě. Nezkoušej používat mou moc ve službách zla proti dobru. Pokud to uděláš, zničí tě to. Zbyde z tebe jen troska bez nejmenší kouzelné moci, bez všech schopností. Bez všech přátel. Slib mi že tě nikdy nezláká Temná strana."
Najednou se tvářila vážně, až z ní šel strach.Harry jen kývl, na víc se v tu chvíli nezmohl. Vrtalo mu hlavou jaktože věděla na co myslí.
"Ovládám nitrozpyt do takové míry, že můžu vědět na co zrovna člověk myslí. Tady máš odpověď na tvou otázku.Teď se rozloučíme Harry. Moc mě těšilo. Doufám, že se ještě někdy setkáme.""Nezapomeň na svůj slib!" to byla její poslední slova.
"Sbohem" řekl jí ještě, než znovu zmizela.Probudil se až za svítání. Byla mu hrozná zima. Přemýšlel, jestli to bylo skutečné, pak ho napadlo… Podíval se an svou ruku, na které se mu blýskal prsten s modrým kamínkem.Zvedl se, že půjde dál. Zajímalo ho, jestli už vědí, že je pryč a shání ho. Vlastně měl pravdu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.